SM-keilailu 2011 Jyväskylässä

31. kuurojen keilailun SM-kilpailut 11.-13.03.2011 Hutungin keilahallissa, Jyväskylässä.

 

MIEHET – Alkusarja        
  Nimi Seura Liitto Tulos KA
1 Mitro Paavilainen Kukuli Kuopio 1566 195,8
2 Eero Saarikoski Wellas Vaasa 1521 190,1
3 Markku Koivula Valpas Turku 1478 184,8
4 Sami Ojantausta Keila-Tähti Kotka 1476 184,5
5 Jarmo Järventausta Uljas Tampere 1469 183,6
6 Kyösti Ansas Keila-Tähti Kotka 1459 182,4
7 Pertti Lehti Uljas Tampere 1458 182,3
8 Markku Loppinen Uljas Tampere 1436 179,5
9 Alf Ekström Wankat Vantaa 1435 179,4
10 Ari Viljamaa Wellas Vaasa 1410 176,3
11 Ossi Puumala Uljas Tampere 1409 176,1
12 Markus Hiltunen Uljas Tampere 1397 174,6
13 Petri Kyrönlahti Valpas Turku 1378 172,3
14 Jorma Rantala Wellas Vaasa 1337 167,1
15 Timo Palomäki Keila-Tähti Kotka 1330 166,3
16 Mika Mälkiä Wankat Vantaa 1324 165,5
17 Juha Keinänen Kukuli Kuopio 1323 165,4
18 Rauno Rantanen Uljas Tampere 1322 165,3
19 Diego Rantala Wellas Vaasa 1319 164,9
20 Mika Kaseniemi Valpas Turku 1314 164,3
21 Kimmo Näsi Valpas Turku 1313 164,1
22 Jouni Uutinen Keila-Tähti Kotka 1309 163,6
23 Jukka Välimäki Wellas Vaasa 1309 163,6
24 Martti Kalliomäki Wellas Vaasa 1295 161,9
25 Kari Ahola Gepardit Lahti 1293 161,6
26 Kauko Järvensivu Uljas Tampere 1292 161,5
27 Henri Nordell Wellas Vaasa 1258 157,3
28 Jyrki Vainio Uljas Tampere 1234 154,3
29 Tapio Huhdanmäki Wellas Vaasa 1229 153,6
30 Jari Varis Kukuli Kuopio 1196 149,5
31 Kauko Kekäläinen Kukuli Kuopio 1150 143,8
32 Kaj Hautasaari Wankat Vantaa 1125 140,6
33 Paavo Halttunen Wankat Vantaa 1123 140,4
34 Matti Dianoff Uljas Tampere 1088 136,0
35 Seppo Ylivarvi Wellas Vaasa 1083 135,4
36 Veikko Lero Keila-Tähti Kotka 1072 134,0
37 Pasi Niemelä Jaguaarit Jyväskylä 1049 131,1
38 Markku Kuhmonen Wellas Vaasa 950 118,8
39 Pentti Piiranen Uljas Tampere 914 114,3
 
NAISET – Alkusarja        
  Nimi Seura Liitto Tulos KA
1 Arja Kantola Uljas Tampere 1470 183,8
2 Satu Lintula Uljas Tampere 1446 180,8
3 Aira Kilpeläinen Wankat Vantaa 1389 173,6
4 Kirsti Niemelä Jaguaarit Jyväskylä 1379 172,4
5 Maarit Suominen Wankat Vantaa 1372 171,5
6 Krista Paloposki Valpas Turku 1357 169,6
7 Laura Väisänen Wankat Vantaa 1339 167,4
8 Anita Roiko Valpas Turku 1315 164,4
9 Sari Rantala Wellas Vaasa 1253 156,6
10 Pirjo Kuusela Valpas Turku 1233 154,1
11 Senja Loppinen Uljas Tampere 1223 152,9
12 Tuula Arminen Valpas Turku 1201 150,1
13 Marja-Liisa Avila Wankat Vantaa 1192 149,0
14 Ritva Yrjölä Uljas Tampere 1177 147,1
15 Tuula Ekström Wankat Vantaa 1157 144,6
16 Eli Haga Jaguaarit Jyväskylä 1155 144,4
17 Riikka Viik Jaguaarit Jyväskylä 1151 143,9
18 Mervi Kuusjärvi Wankat Vantaa 1140 142,5
19 Galina Mauranen Valpas Turku 1130 141,3
20 Mervi Moilanen Wellas Vaasa 1098 137,3
21 Eeva-Maria Jouhilampi Valpas Turku 1069 133,6
22 Elina Blundin Wellas Vaasa 1014 126,8
23 Lilian Rantala Wellas Vaasa 887 110,9

 

MIEHET – 16 parasta jatkoon, 6 sarjaa am. Alkukilpailun pisteiden perusteella
Nimi Seura Liitto 8 SRJ 6 SRJ Yht. KA
1. Markku Koivula Valpas Turku 1478 1174 2652 184,8
2. Sami Ojantausta Keila-Tähti Kotka 1476 1100 2576 184,5
3. Eero Saarikoski Wellas Vaasa 1521 1044 2565 190,1
4. Jarmo Järventausta Uljas Tampere 1469 1084 2553 183,6
5. Mitro Paavilainen Kukuli Kuopio 1566 949 2515 195,8
6. Ossi Puumala Uljas Tampere 1409 1087 2496 176,1
7. Markku Loppinen Uljas Tampere 1436 1050 2486 179,5
8. Kyösti Ansas Keila-Tähti Kotka 1459 1019 2478 182,4
9. Alf Ekström Wankat Vantaa 1435 1012 2447 179,4
10. Pertti Lehti Uljas Tampere 1458 980 2438 182,3
11. Ari Viljamaa Wellas Vaasa 1410 973 2383 176,3
12. Markus Hiltunen Uljas Tampere 1397 985 2382 174,6
13. Petri Kyrönlahti Valpas Turku 1378 985 2363 172,3
14. Timo Palomäki Keila-Tähti Kotka 1330 1016 2346 166,3
15. Jorma Rantala Wellas Vaasa 1337 972 2309 167,1
16. Mika Mälkiä Wankat Vantaa 1324 841 2165 165,